Fizikalna medicina i rehabilitacija

pitanje

Anja

Postovani,
prije 7-10 dana primijetila sam da se pri hodu oslanjam navanjski dio stopala desne noge i iako se jako trudim da to ne radim prosto ne mogu da kontrolisem nogu.Danas me cijela desna noga jako boli i jako sam zabrinuta.

Unaprijed hvala.

Lijep pozdrav.

Mr.sc.dr. Porin Perić

Poštovana Anja!

Vaše tegobe mogu biti uvjetovane lošom biomehanikom u području stopala, ili u području koljena i gležnjeva, te je neophodnio učiniti pregled reumatologa ili ortopeda da se vidi točno o čemu je riječ. Najčešće se ipak radi o poremećajima biomehanike stopala u vidu ravnih, spuštenih svodova stopala udruženim s deformacijama pete u smjeru valgus ili varus (kada peta bježi prema unutra ili van).

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.-fizijatar-reumatolog