Fizikalna medicina i rehabilitacija

Posljedice krivo srasle podlaktice

Emina

Kosti podlaktice krivo su srasle nakon unutarnjeg prijeloma. Kasnijih poteškoća nije većih bilo išao je na terapije i poslije 7 odlazaka podlaktica je naglo poprimila brzi rast dlaka na toj ruci. Da li je to normalno poslije terapije strujom i kakve će biti posljedice?

Mr.sc.dr. Porin Perić

Štovana Emina!

Ubrzani rast dlaka na mjestima prijeloma, nakon skidanja imobilizacije posve je uobičajena pojava nakon većine prijeloma i ne predstavlja nikakav razlog za Vašu zabrinutost. Radi se o fiziološkoj pojavi, dakle normalnoj reakciji na produženu imobilizaciju.

Srdačan pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog