Fizikalna medicina i rehabilitacija

sakroileit

Amila

Vec 3-4 mjeseca imam bolove oko desnog kuka , prepone i kriza.
Ortoped je posumnjao na sakroileit. Mozete li mi nesto vise reci o ovoj bolesti ?
Unaprijed hvala,

Amila

mr sc dr Porin Perić

Štovana Amila!

Sakroileitis predstavlja upalu jednog zgloba koji se nalazi duboko u predjelu stražnjice na obje strane i predstavlja spoj križne (ili krstačne) kosti(sakrum) i krila zdjelice (ilium)te otuda naziv sakroilijakalni zglob ili sakroileitis za upalu u području tog zgloba.
Sakroileitis može biti udružen i s poremećajem u području kralježnice i zglobova, te da bi se utvrdilo o čemu se točno radi potrebno je doći na pregled u specijaliste reumatologa, koji če nakon detaljnog kliničkog pregleda i ev.druge obrade utvrditi o čemu je točno riječ.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog