Fizikalna medicina i rehabilitacija

teniski lakat

Jelena

Poštovani doktore,
moja majka ima 53 godine i prije nekoliko godina joj je dijagnosticiran teniski lakat.Nije dobila nikakvu terapiju.Unazad nekoliko mjeseci stanje joj se pogorsalo i sada se zna dogoditi da joj stvari padaju iz ruke i jako je boli nadlaktica ( zali se na bol u misicu nadlaktice ).Prije nekoliko dana pocela ju je boliti noga u podrucju prepone ( kaze da je ista bol kao i u ruci ).Zanima me sto bi moglo biti uzrok te boli te kakve pretrage Vi preporucate?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
Jelena

mr sc dr Porin Perić

Poštovana Jelena!

Teniski lakat se vrlo uspješno liječi primjenom lokalnih infiltracija kortikosteroida i anestetika u bolno mjesto ili tzv.blokadama osobito u akutnoj fazi, te primjenom raznih fizikalnih procedura poput ultrazvuka, moduliranih struja, interferentnih struja također na bolno mjesto. Bol u nadlaktici također može potjecati od teniskog lakta.Bol u preponi u dobi od 53 godine vrlo često potječe od kuka, stoga preporučam pregled reumatologa radi utvrđivanja točne dijagnoze i provođenja adekvatne fizikalne terapije.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog