Fizikalna medicina i rehabilitacija

vaskulitis?

mario

molim savjet!
prije dva tjedna počele su mi naotjecati noge i pojavile su mi se crvene točkice po cijelim nogama.otišao sam svome liječniku,izvadio krv i mokraće,a nalazi su bili uredni.stanje mi se pogoršavalo,bol se širi cijelim tijelom,a crvene točke po rukama i oko ustiju.poslan samna bris grla-sve ok,na zavodu za javno zdravstvo-ast:160int.j/ml ,asta:1,0.j/ml,crp:pozitivan/++/
vadio sam ponovno krv i mokraću,sve je uredno.po nalazu se vidi da je neka upala,ali moj dr.ne zna kakva.dobio sa sumamed,ali stanje je sve gore-zglobovi mi jako naotječu.posalan sam na imunološki,ali na red moram čekati 2,mj.ne znam kome da se obratim.inače imam odmalena bronhitis,30 mi je god.nisam koristio nikakve lijekove.dr.sumnja na vaskulitis.
molio bih savjet što da radim,jer me strah posljedica.
hvala!

mr sc dr Porin Perić

Štovani Mario!

Svakako trebate što prije konzultirati liječnika specijalistu reumatologa koji će nakon uvida u Vaše probleme, nakon kliničkog pregleda i pregledanih dosadašnjih nalaza odlučiti o daljnjoj obradi. Prema ovome što ste rekli moguće je da se radi i o početku neke upale zglobova, vaskulitis također dolazi u obzir radi navedenog osipa i oteklina zglobova, ali može se raditi i o nekakvom reaktivnom stanju (reakciji na poznate ili nepoznate faktore) koje je onda obično prolaznog karaktera i ne ostavlja značajnijih posljedica na ukupno zdravlje. S obzirom da se stanje pogoršava preporučam što hitniji pregled specijaliste reumatologa.

S poštovanjem, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
specijalist fizijatar-reumatolog