Fizikalna medicina i rehabilitacija

zdrobljeno stopalo

DARKO

Poštovani!

Prije cetiri godine operirao sam stopalo u Lovranu.Ukratko,peta mi je otisla u iverje i uspjeli su u Lovranu to sve skupa vratiti na mjesto tako da danas skoro normalno hodam.Sada dolazi moj problem.U nozi su mi ostale plocice koje sam morao izvaditi godinu i pol nakon operacije,dakle prije dvije i pol godine.Interesira me kakve posljedice mogu imati zbog tih plocica i dali ih trebam pod obavezno izvaditi.Imam 44 godine i iskreno govoreci strah me operacije.
Unaprijed hvala!

mr sc dr Porin Perić

Štovani Darko!

U načelu se osteosintetski materijal vadi nakon većine kirurških zahvata, ali za svaki pojedini slučaj dobro se konzultirati s operaterom.
S druge strane, prisutnost osteosintetskog materijala u tijelu može biti limitirajući činitelj pri vršenju nekih pretraga poput magnetske rezonance, pri provođenju velikog dijela fizikalnoterapijskih procedura poput elektroterapija i sl. Molim ipak konzultaciju s operaterom.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog