Hematologija

bilirubin

Sanja

Zbog tvrdokorne urogenitalne infekcije vec sam skoro 2 godine pod antibiotskom terapijom (naravno, s prekidima). Zbog toga sam uzimala Sumamed oralno i intravenozono. Uz to zbog artritisa uzimam Salazopyrin EN (2 g dnevno). Pijem jos i C i E vitamin. Sad sam primjetila odstupanja od referentnih vrijednosti pa sam zabrinuta.

Nalazi od 23.07.2001. Nalazi od 17.10.2001.

bilirubin uk 11.8 14.0
bilirubin. dir 5.2 6.4
bilirubin. ind 6.6 7.6
s - ast 21 31
s - alt 21 24
s - ggt 15 13
s - alp 56 71

Dakle, bilirubin dir. je u porastu, a i s - ast. Ostali nalazi (sedimentacija, kreatinin i sl. su u granicama normale). Napominjem da sam zadnju antibiotsku terapiju primila intravenozno nekih 4 tjedna prije zadnjeg vadjenja krvi. Da li su ovakvi nalazi razlog za zabrinutost, i da li bih zbog takvih nalaza prestati uzimati Salazopyrin?
Puno hvala i srdacan pozdrav uz pohvale ovim korisnim stranicama!
Sanja

dr Ivo Radman

Vaši nalazi su odlični. Nemate razloga za zabrinutost i možete nastaviti s dosadašnjim liječenjem.