HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

odseliti se od roditelja

jja

imam 19 godina(studiram),i vec dugo imam jako los odnos sa mamom.stalno mi prigovara,optuzuje me bez razloga,radi mi scene s prijateljima i deckom...nikad nije imala povjerenja u mene,a ja joj stvarno nikad nisam davala povod za to.mislim da sam "normalna" cura,trudim se oko faksa,pomazem doma.ne drogiram se,ne pijem a ona me vec par puta testirala na drogu.posto sam dosta emocijalna osoba mene sve to jako podogi.zna mi priljepit samarcinu il me zakljuca u stan da joj ne pobjegnem!nemogu normalno pricat s njom jer sve kaj joj kazem ona to kad tak upotrijebi protiv mene da mi moze ponovo predbacivat nesto.
tata nema pravo nista rec jer sve mora biti kako ona kaze.
htjela bih se odseliti od njih,jer nemogu to podnjeti vise.problem je u tome sto nemam jos neku ideju kako bi se uzdrzavala...imam neku ustedjevinu al realno gledajuci bi mi to bilo dovoljno za 3-4 mj.zavrsila sam jezicnu gimnaziju,tesko bi se mogla zaposlit negdje a da radim samo subotom il popodne preko tjedna.gdje bi mogla potrazit neki posao a da uz to mogu nastaviti redovno sa studijem?trazila sam vec po nekim oglasima,al za sada nisam jos nista nasla.i koliko bi placala stanarinu u nekom malom stanu?
mozda sve ovo zvuci nerealno,al moram pronaci neki izlaz iz ove situacije...
hvala

Marija Krmek, prof.

Poštovana,

s obzirom da si student možeš otici u studentski centar i tamo vidjeti kakvi se poslovi nude - možda postoji veća vjerojatnost da nađeš posao uz koji ćeš moći i studirati.

Sretno!!!