HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Trebam savjet.

MARIO

Otac sam dvojice sinova od 9 i 5 godina.
Majka moje djece je napustila obiteljsku zajednicu u srpnju prošle godine, i zasnovala novu izvanbračnu zajednicu.
Djeca su dodjeljena meni na skrb, u biti majka ih nije niti tražila. Kako na CZSS, tako niti na Sudu.
Moram napomenuti, mada će nekome izgledati smiješno ili pretjerano, ali ona nije bila "prava majka" niti dok je bila u našoj zajednici, a pogotovo sada.
Od kada je napustila obiteljski dom, prvih mjesec-dva ja sam djecu vodio na viđanja s majkom, ali su mi u CZSS rekli da to nisam obavezan, neka se malo i ona angažira. Tako, od dosadašnjih 56 termina za viđanje, ona je došla samo jedanput, i to na 1 sat i 15 min.
Dodijeljena je alimentacija od minimalnih 400 kn po djetetu ( prilikom mirenja u CZSS bila je bez posla ). Do sada na račun alimentacije uplatila je 1000 kn, dug je sada cca 3000 kn. Odrekao sam se kamata, s namjerom da će dug u cijelostu uplatiti.
Mene sada zanima, kako takvu osobu, navesti, prisiliti da izvršava svoje obaveze.
Moram napomenuti da mi je mlađi sin ispisan iz vrtića radi duga od 1500 kn, koje nisam nikako u mogućnosti uplatiti.

Marija Krmek, prof.

Poštovani,

najbolje bi bilo da se ponovno javite u CZSS i sve im ispričate, te će Vam oni dalje znati reći što možete učiniti.

Srdačan pozdrav