HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Pitanje

Danijela

Vec neko vrijeme razmišljam o volontiranju, a kako volim vrijeme provoditi s djecom, volila bi pokušati mozda u nekom domu za nezbrinutu djecu, pa me zanima ako netko ima iskustava da mi nešto napiše o tome. Studiram, pa za pocetak ne bi mogla puno vremena izdvajati. Kome bi se trebala obratiti? Kako to općenito izgleda, trebam li zadovoljiti nekakve uvjete ili imati iskustva? Kako uopće djeca reagiraju u takvim situacijama? Malo sam nesigurna jer nisam dosad nista slično radila.

Marija Krmek, prof.

Postovana,

Probajte nazvati Volonterski centar Zagreb (Baščanska 11, tel: 3013 736) - oni će Vam znati reći informacije o raznim volonterskim udrugama. A za volontiranje s djecom možete kontaktirati Dom za nezbrinutu djecu (Nazorova 49, tel: 01/4821 702 i 4821 700) - tamo volonteri provode određeno vrijeme s djecom, igraju se s njima, a u cilju da djeci razdoblje provedeno u Domu bude što ugodnije i bezbolnije.

zlatko

Ja sam bio zlostavljan. Odrastao sam bez roditelja i bio sam udomljen od druge godine života. Danas sam profesor. Namjeravam upisati doktorat. Opraštam svojim zlostavljačima ali želim da ih Bog kazni.