HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Pitanje

jozefina

Poštovani

Ne znam da li ovo moje pitanje spada u ovaj forum ili se trebam obratiti negdje drugdje ali svejedno ću ga postaviti u nadi da ću dobiti barem malenu pomoć.
Naime moj suprug i ja živimo u Švedskoj. On ima sestru koja ima maloga sinčića i žive u Hrvatskoj. To dijete je rođeno u izvanbračnoj vezi njegove majke i oca. Otac ih je zlostavljao i oni su se razišli, sad nisu u nikakvom kontaktu,otac ne želi čuti za njih, čak je zbog svojih postupaka bio i u zatvoru.
Mi želimo posvojiti to dijete u želji da mu pružimo topli dom i da mu omogućimo ljepši život. Njegova majka se slaže s nama.Zanima me da li je to uopće moguće. Kakvi su postupci i koliko traje tako nešto. Može li se majka sama odlučiti dati dijete na posvajanje bez pristanka oca pošto on ne želi čuti za njega ili bi mogao stvarati probleme iako 2 godine nije ni pitao za njega.Kakva prava ima otac u takvom slučaju?
Unaprijed hvala

Marija Krmek, prof.

Draga Jozefina,

nažalost ne znam odgovore na Vaša pitanja, ali probajte na ovoj web stranici www.domzadjecu.hr - mozda tamo nađete više informacija.

Srdačan pozdrav