HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

upitnik

Mario

Kako to da u ovom forumu ima tako malo pitanja, da li to znaci da ne postoje osobe s problemima zlostavljanja u obitelji?

Mario

jelena

vrlo malo zloostavljane djece ima slobodan pristup kompjuteru, jos manje internetu. isto tako, velik broj djece je mladje dobi i ne znaju se sluziti ovakovom uslugom. ono sto mene zabrinjava je da se cybermed jako malo reklamira i da mnogi ljudi ne zna za ovu stranicu.
zahvaljujem svima koji su pokrenuli cybermed jer mi se i samoj pokazao vrlo ucinkovit.

Ana Karlovic

Mislim da je Vaš komentar dobar, i da su to zaista razlozi zašto nema i više upita na ovoj stranici. Takodjer, s obzirom na to da je internet sve popularniji medij te da će se i stranica sve vise reklamirati, očekujemo sve više poruka i upita na Hrabri forum. I na SOS liniji Hrabri telefon često je problem nedovoljna upoznatost djece s brojem Hrabrog telefona (01 4826 051) (a mala djeca se i rjeđe služe telefonom i kompjutorima) pa često zovu starija djeca tinejdžeri roditelji i susjedi. Ipak broj poziva se udvostručuje iz godine u godinu, a ljudi su sve skloniji prepoznati ovaj veliki problem i reagirati, a ne okrenuti glavu od njega. Hvala na komentaru i srdačan pozdrav

maja

Veliki je problem što i kad se reagira,drugi nisu spremni pomoći.Ja sam na radnom mjestu ( vrtiću ) naišla na dva brata koje je otac , pijanica , zlostavljao-majka je poluslijepa i mislim da je i nju maltretirao.Kad sam upitala kolegicu iz stručnog tima da li bi trebali prijaviti socijalnom radu , dobila sam odgovor da to nije rjesenje, najbolje se ne mjesati , da je djeci bolje s roditeljima . I što onda napraviti , kad stručne osobe koje su u toj ustanovi zaposlene radi zaštite djece , ne žele "prljati ruke".