HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

zlostavljanej u školama i između žena

maja

Fascinirajuće je do koje granice može ići ženska ljubomora i bezobraština,kad bih imala ovo iskustvo koje sad imam u onim godinama u kojimasam proživljavala pakao zbog kojeg i dan danas patim bile bi stvari malo drugačije......ali život me naučio da i ono najgore što sam doživila pretvorim u pozitivno i tim ljudimakoji su me zlostavljali na kraju zahvalim, što su od mene napravili samosvjesnu,samostalnu ,odlučnu i hrabru i nadasve sretnu djevoku koja je naučila cjeniti najsitnije stvari u životu,ali isto tako i nikad ne zaboravim ,već oprostim jer su u stvari oni ti kojima treba pomoć..do moje sreće je bio dug put,vratiti osmjeh je duga priča naime do toga doći je bilo i više nego teže ,koz godine muke,ptsp-a,patnje,suza ,ne razumijevanja i bola koji je razarao dušu i ubio svaki atom moje pozitivnosti koju sam imala u sebi , a koju su ljudi toliko mrzili,osmijeh koji su mi skidali s lica ,terapije koje sam morala prolaziti da bi pronašla sebe u godinam u kojima se nisam pošteno ni stigla niti prvi put naći sam se već izgubila i ponovo nalazila......
Nakon toga svega sjela sam sa svojim mislima što je stvarano zastrašujuće jer nije Sheakespeare pogrješio kad je rekao da ne razmišljamo previše jer je razmišljanje ubilo i najjače,dovodi nas do zidove pitanja preko kojih ne možemo preći,te uzela jedan look back na sve što sam prošla,bilo je puno negativnih stvari,ali koliko sam samo sa svim tim dobila ,sve više počinjem koliko god sam prije mislila da je to nemoguće zaboravljati i kretati polako dalje.
Moja poruka nije ništa više nego poruka ili podsjetnik da postoji netko tko je nešto takvo proživio a ključna je riječ "proživio",i da ja nisam ništa vrednija nego bilo tko drugi i da ako sam mogla ja trpiti kojekakva psihička maltretiranja i nadići sve to da može i bilo tko drugi.
Ako se trenutno nalazite u takvoj poziciji ili ste ju nedavno proživjeli smo vam želim puno ljubavi i razumjevanja i vjerujte mi koliko se god bespomoćno osjećali sve će to proći,vjerujte mi,pišite ako vas nešto zanima i šaljem vam puno pusa.........

jabuka

fenomenalno... zbilja... drago mi je da si sretna... nemam nikakav poseban komentar, osim da dok sam čitala ovu poruku, shvatila sam nešto... naime, trebala bi se početi baviti pisanjem... to ti fakat dobro ide, ja mislim... imaš neki stil i zbilja mislim da ni ti to dobro išlo... pokušaj... ja znam da ovo nema apsolutno nikakve veze s temom, ali ovo što ti kažem, super...
eto, tek toliko
nadam se da te nisam naljutila i tako...
i da, samo jedna zamjerka... piše se shakespeare