HRABRI - forum za zaštitu djece

Savjetodavna linija, za djecu

Hrabri telefon
Zagreb, Draškovićeva 72

Zlostavljanje

Lea

Poštovanje,

Svjedok sam zlostavljanja u jednoj obitelji u svojoj zgradi. Ne znam o kome je riječ ali gotovo svaku večer čujem kako dijete vrišti i doziva majku dok tata urliče i tko zna što još čini.
Rado bih pomogla, ali ne znam o kome je riječ. Razmišljam otome da zalijepim plakat Hrabrog telefona na sve ulaze u zgradi, kako bi to nadam se motiviralo dijete ili majku da se jave i pomognu si. Imate li vi pametniji prijedlog?
Mama Lea

Marija Krmek, prof.

Poštovana,

Da biste pomogli djetetu nužno je da se o događajima koje ste opisali obavijesti Centar za socijalnu skrb. Mislim da je Vaša ideja s posterima super, a za naše postere možete nazvati ured Hrabrog telefona na broj 37 93 000 i mi ćemo Vam ih poslati.
Još što možete učiniti je da kad čujete vikanje pozovete policiju pa će oni možda biti u mogućnosti otkriti otkud dolazi galama. Ili ako saznate o kome se radi možete nazvati Hrabri telefon i anonimno prijaviti što se događa. Na taj način možete zaštititi sebe ako Vas je strah, ali za prijavu preko Hrabrog telefona trebate znati o kome se radi i opisati našim volonterima što ste čuli ili vidjeli. Što više činjenica čini prijavu vjerodostojnijom i na taj način postoji više šanse da se nešto i promijeni.
Svaka čast što se brinete za dijete kojem je potrebna pomoć te se nadam da ćete i dalje ustrajati i nećete odustati.

Srdačan pozdrav

jabuka

moja je ideja da pokušate saznati odakle dolazi buka, nazovete policiju, a odete do stana iz kojeg dopire vrištanje i pozvonite da se ukućani smire i galama prekine... tada će već doći policija i sredit ćete stvari...