Kardijalna kirurgija

angiografija

Danijel

Molim da mi netko od stučnjaka objasni što je angiografija, kako se izvodi, dali je to bolan pregled i koliko dugo traje.Unaprijed hvala!

Doc. dr. .sc. Darko Anić, dr. med.

Angiografija je jedna od metoda prikaza krvnih žila. Ona spada u invazivne metode, jer je potrebno iglom unijeti kontrast u žilu, koji se onda može prikazati na fografskom filmu, ili u današnje doba putem kompjutera. Za pojedinosti se treba obratiti radiologu, koji ovakve pretrage vrši.