Kardijalna kirurgija

ASD sinus venosus

ljilja

Prije dva mjeseca kci od 6 god je operisana i zatvoren je sant izmedju predkomora promjera 15mm.Ostao je manji rezidualni sant 3mm da li ima nacina da se on sam od sebe zatvori,kako da tretiram oziljak.Posto je desna strana srca bila jako uvecana koliko bi trebalo vremena da prodje da se dimenzije desnih srcanih supljina vrate u normalu.S obzirom da ona nije imala nikakvih tegoba ni prije a ni nakon intervencije treba li da se ponasam normalno sto se tice njenih fizickih aktivnosti?Napominjem da je izuzetno aktivna skija, vozi rolere inace je stalno u pokretu.

doc. dr. sc. Darko Anić

Vasa kci moze zivjeti dalje normalnim zivotom i obavljati svakodnevne aktivnosti. Za daljnje pracenje njenog kardioloskog stanja i eventualnih promjena dovoljne su redovne dogovorene kontrole kod njenog pedijatra-kardiologa.