Kardijalna kirurgija

NAKON UGRADNJE STENTA

Marjana

Štovani,

molim da mi odgovorite, da li se nakon ugradnje stenta moraju trošiti lijekovi za razrjeđivanje krvi i koliko dugo, kao i ako nema nikakvih smetnji
kako se i kada obavlja prva kontrola.

Unaprijed zahvaljujem

doc. dr. sc. Darko Anić

Vase pitanje spada u domenu interniste kardiologa. Inace, lijekovi za razrjedjivanje krvi (propisani od strane kardiologa) se uzimaju 6 mjeseci od ugradnje stenta, a nakon toga mozete uzimati svakodnevno Aspirin 100 mg (1 tbl)