Kardijalna kirurgija

pacemaker

Goga

Poštovani,
nedavno je mojoj majci ugrađen pacemaker. Molila bih Vas da mi ukažete na eventualne komplikacije koje mogu nastati nakon ugradnje kako bi ih znala prepoznati i na vrijeme se javiti liječniku.

doc. dr. sc. Darko Anić

Moguce komplikacije su krvarenje, infekcija rane i nepravilnost rada pace-makera. Potrebna je redovita (dogovorena) kontrola ispravnosti uredjaja kod kardiologa.