Kardijalna kirurgija

Niski tlak

Gordana

Imam 35 godina i niski tlak, česte glavobolje u predjelu čela i očiju, osjećam pritisak u tom području. Koji su načini da se tlak povisi, osim lijekova, kave, crnog vina i sl.

Hvala

dr. sc. Darko Anić

Niste naveli koliki je Vam je tlak. Mnoge zene sasvim normalno funkcioniraju s tlakom od npr. 80/60 mmHg. Simptomi niskog tlaka su opca slabost, smetnje vida, omaglica, pa sve do sinkopa. Niski tlak koji ne dovodi do tih simptoma ne smatra se pravom hipotenzijom. Opcenito se moze savjetovati bavljenje umjerenom tjelesnom aktivnoscu, izbjegavati dugotrajno lezanje, spavati na visem uzglavlju. Potrebno se savjetovati s kardiologom. Ceste glavobolje u predjelu cela i ociju mogu biti posljedica drugih stanja, kao npr. problemi sa sinusima.

mirjana

neznam dali imam niski tlak ali stalno mi se spava, radim zahtjevan posao u uredu koji zahtjeva podosta službenih puteva, redovito idem na fitness!
Kome da se obratim za pomoć!

Cybermed

Poštovana gospođo Mirjana,

Konzultirajte svojeg liječnika obiteljske medicine.