Kardijalna kirurgija

Otecenost

Lydia

Vec dugo godina se budim sa opcom otecenosti (noge, lice,oci,ruke)
2-3 sata poslje ustajanja cipele su mi tijesne, ponekad cak i papuce.
Kroz tih 2-3 sata mnogo mokrim i tek nakon toga mi se smanji otok.
Navecer, ma koliko bila umorna nemam otecene noge.
Isto tako mi se dogodi da mi otecu noge ako dugo sjedim ili lezim(npr. u autu ili popodnevnom odmoru).
Nalazi mokrace i krvi su uredni.
U 6. i 9. mjesecu sam imala Ventrikularnu tahikardiju koja je trajala
oko 2 sata.
Kardilog je rekao da imam srce i valvole malo povecane, ali da je to normalno za moje godine (45 godina).Numericke podatke o tome nije mi dao.
Bolovala sam od infekcije Streptokoka B-emoliticnog A koji mi je
ostavi reumaticki artritis koji je sada pod kontrolon.Uzimala sam antibiotike i Medrol.
Da li je mozda to sve povezano, i ako je molila bih vas da mi posavjetujete koje bih nalaze trebala napraviti.
Zivim u Italiji.
Srdacno Vas pozdravljam i unaprijed zahvaljujem.
P.S.Oprostite kako pisem hrvatski, ali puno je godina sto zivim ovdje.
Lydia

dr. sc. Darko Anić

Vaše pitanje u potpunosti je u nadležnosti specijaliste interniste-kardiologa kojeg preporučam da što prije posjetite radi ordiniranja potrebnih pretraga i terapije.Savjetujem učiniti laboratorijske pretrage krvi, kontrolu tlaka, EKG, ergometriju i ehokardiografiju, naravno, u suglasnosti od strane kardiologa.

Lydia

Puno Vam zahvaljujem na Vasem odgovoru.
Ovog ljeta sam imala jos 2 krize Tahikardije parosistice sovraventrikolare koje su trajale oko 2,30 sati. Kako mi je kardiolog kod kojeg sam bila prosle godine rekao da je to mozda psihicki problem i da se sigurno vise nece ponoviti, ovaj put sam otisla na prijedlog endokrinologa kod Aritmologa u Rim. (Bolnica S.Filippo Neri - u Italiji ih smatraju medju najboljima). On mi je rekao da je neophodna ablacija transkateterina .... neznam cega, jer se to nemoze dobro procitati.
Uz to mi je prepisao beta-blokatore, dok se ne odlucim na zahvat, koji on zeli sto prije napraviti.
Mene to dosta zbunjuje. Da li je nuzna ta hitnost, ili mogu pricekati,obzirom na rizike koje daje operacija.
Istina je da sve cesce osjecam tezinu u grudima, kao da namjesto srca imam traktor. Ponekad me i probode.
Ne znam sta da radim.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lydia