Kardijalna kirurgija

prolaps mitralne valvule

Sanela

Postovani,

Voljela bih da mi malo pojasnite o mojoj bolesti s obzirom da mi je internista dijagnosticirao a ultrazvuk registrovao: Prolaps zadnjeg mitralnog kuspisa sa regurgitaciom 1+. I naveo da PODLIJEZE PREVENCIJI BAKTERIOLOSKOG ENDOKARDITIS-a. Molim vas da mi to pojasnite, imam 29 godina, RR 100/60 mmHg, i inace slabiju krvnu sliku Er 3.93, Hb 80 gr/l, Htc 294, MCV 74.7.

Unaprijed zahvalna.

dr. sc. Darko Anić

Kod Vas se radi o blagoj mitralnoj insuficijenciji koja ne zahtijeva operativni zahvat, vec je potpuno u domeni medikamentozne terapije. Prevencija bakterioloskog endokarditisa je preventivno uzimanje antibiotika indicirano i propisano od strane interniste-kardiologa radi sprecavanja moguce upale srcanog zaliska kod nekih zahvata, kao npr. vadjenje zuba i sl.