Kardijalna kirurgija

Trikuspidna insuficijencija

Ivan

Imam kćerku od 12 godina kojoj je na sistematskom pregledu u školi otkriven 'šum na srcu' te je upućena na ultrazvuk radi daljnjih pregleda.
Nakon odlaska kod kardiologa na ultrazvuku je primjećena trikuspidna
insuficijencija II angio stupnja. Slijedeća kontrola kod dječjeg kardiologa je zakazana za 6 - 12 mjeseci. Da li trebamo mjenjati navike djeteta - manja opterećenja, prekid izvanškolskih aktivnosti (tenis), promjene u načinu prehrani..?

dr. sc. Darko Anić

Niste naveli da li Vase dijete ima kakvih tegoba prilikom tjelesnog napora i u kojoj mjeri. Inace, umjerena fizicka aktivnost je pozeljna. Vase dijete neminovno mora biti pod redovnom kontrolom pedijatra-kardiologa.