Kardijalna kirurgija

Trnu mi ruke pri spavanju

Noni

Ovako, mi možete pomoći?: nakon spavanja ujutro, ako imam ruke u položaju iznad glave, utrnu mi ruke.. posebno mali prst i naprsnjak, i to toliko da ih uopće ne osjećam. Kada ruke spustim uz tijelo, osjet se normalizira i vrati. Imam 29 godina i prije mi se to nije nikada događalo..a počelo je unazad nekih pola godine. U to vrijeme sam počeo i ponovno dizati utege, ali dizao sam ih i prije, pa je sve bilo u redu. Svaki savjet ili mišljenje bi dobronamjerno cijenio. Hvala.

dr. sc. Darko Anić

Ovo pitanje nema veze sa srcem, vec s polozajem ruka u spavanju. Jednostavno, ako ne spavate duze vrijeme s podignutim rukama nece doci do trnjenja prstiju. Uzrok je privremeni manjak krvi u gornjim ekstremitetima pri takvom polozaju, sto je posve normalno (i logicno).