Nefrologija

akutno zatajenje bubrega-dijeta

sonja

dobar dan!

evo da vam se nakon dužeg vremena javim.jučer sam nešto pisala ali sam pogrešno nešto napravila.
ponovo ću vam sve napisati:
moja cura u utorak dolazo doma.što znači da je bolje mada nas čeka dug period do potpunog ozdravljenja.kao što već znate bubrezi rade,tlak se unormalizirao a onaj kamenac u žući doktorica kaže da nije kao kod odraslog čovjeka,već da je to kao zgusnuta masa koja je nastala prilikom zatajenja bubrega.kaže da će se riješiti lijekovima.
mene sada interesira dijeta za bolesnike od zatajenja bubrega(akutnog)
kada dođe doma moramo jesti sve neslano i ne tešku hranu što zbog žući i zbog bubrega.bubreg moramo što manje opterećivati.
ja bi vas molila da mi probate što bolje i više reći o tim dijetama.ja nešto znam ali želim znati što više
unaprijed se zahvaljujem
mamma

prof. dr. Petar Kes

Upit: dijeta
Poštovana, zaista nisam u mogućnosti u ovoj rubrici davati napute o bubrežnoj dijeti. To je opširan tekst. Postoje tiskane materijali o dijeti koji su namijenjeni pacijentima, a dostupni su liječnicima koji se bave s bubrežnim bolesnicima.
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes