Nefrologija

amorfne soli

gordana

Na nedavnoj pretrazi urina pronađene su amorfne soli,opalesciranje , eritrociti, leukociti i epitelne stanice.Lijepo Vas molim da mi odgovorite kakvo je značenje amorfnih soli u urinu. Napominjem da bolujem od sistemskog lupusa i na terapiji sam decortinom i methotrexatom.
Hvala

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
obzirom na temeljnu sistemsku (vjerojatno i bubrežnu) bolest i terapiju trebali bi piti dovoljno tekučine (uz pretpostavku da je bubrežna funkcija još očuvana) odnosno > 1500 ml/dan i na taj način izbjeći kristalizaciju u urinu. Najbolji savjet možete (i morate) dobiti od liječnika koji Vam propisuje terapiju - internista; moguća je i konzultacija interniste-nefrologa (s uvidom u nalaze).
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes