Nefrologija

bolovi

MIJANA

Mozda moje pitanje nece biti bas jasno,ali ja jednostavno ne znam kojem doktoru bih se obratila.
Vec dugo vremena,cak godinama imam bolove u predjelu ledja,u stvari od grudi prema preponama.Bol nema svoj centar niti mogu reci da me bole misici,kosti ili neki odredjeni organ.Javlja se u nekim intervalima od kojih bol traje dosta kratko,i ne javlja se previse cesto,ali me skoro zaustavi u mojim aktivnostima.Mogu li predpostaviti da su bubrezi,nekad kao djevojcica imala sam jacu upalu i slicne bolove?

Hvala

prof dr Petar Kes

Poštovana,
obzirom na opis bolova teško je predpostaviti da se u Vas radi o bolesti mokraćnog sustava. Ipak, ako ste u djetinjstvu imali bolest bubrega, bilo bi dobro da napravite kontrolni nefrološki pregled. Zbog bolova u leđima predlažem da se javite na pregled fizijatru.
S poštovanjem
prof.dr. Petar Kes