Nefrologija

bolovi

ana

Prije mjesec dana spontano sam izmokrila bubrezni kamenac, no i dalje imam povremene bolove u predjelu ljevog bubrega. Bolovi nisu intenziteta kolika. Vrlo cesto se ujutro budim otecenih prstiju i lica. Nalaz urina je sterilan, a ultrazvuk bubrega je isto uredan (bez zastoja). Navodno da se prilikom prolaska kemena kroz bubreg i mjehur, ostecuje stjenka uro-trakta i nastaje edem kojem treba vremena da splasne. Zanima me da li je to tocno, da li su ti bolovi normalni, a ako nisu o cemu bi se moglo raditi. Zahvaljujem na odgovoru.

prof. dr. Petar Kes

Poštovana,
ako je točno da ste izmokrili kamenac (jedini) i ako nema kliničkih i/ili laboratorijskih znakova upale mokraćnog sustava, za pretpostaviti je da se radi samo o edemu sluznice koji će s vremenom nestati, a bolovi prestati.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes