Nefrologija

bubrezi

mara

Poštovani!!!

Imam laganu tupu bol u bubrezim (koja traje već neko duže vrijeme) ,inače jako često mokrim-ponekad i svako 10 minuta (ali ne pijem toliko puno).Ako trpim počnu me boliti bubrezi-bez obzira o dužini trpljenja!!
Nalazi urino kulture i urina su uvijek uredni!!!
Imam li razloga za zabrinutost???

Hvala!!!!

Prof. dr. P. Kes

Upit: infekcija mokraćnog sustava
Nepotpuno opisane tegobe mogle bi odgovarati infekciji donjih dijelova mokraćnog sustava (upala mokraćnog mjehura). Uzročnik infekcije ne moraju biti bakterije (koje je moguće izolirati urinokulturom), već drugi uzročnici čije otkrivanje zahtijeva složeni postupak kultiviranja (klamidije, mikoplazme,gljivice...). U slučaju ponavljajućih smetnji preporučam da se javite internisti-nefrologu radi detaljnije dijagnostičke obrade mokraćnog sustava (potpunija povijest bolesti, fizikalni pregled, analize mokraće, krvi, pregled ultrazvukom i po potrebi druge pretrage).
S poštovanjem
Prof.dr. Petar Kes