Nefrologija

bubrezi

Selva

Postovani,

Dana 12.02. 2004. uradjen UZ jetre, zucne kese i zucnih puteva, pankreasa, slezine i oba bubrega i mokracnog mjehura:
Jetra uredna, zucna kesa presavijena u vratu, urednog sadrzaja. Zucni putevi uredni. Pankreas uredan, slezina uredna.
Oba bubrega urednog polozaja, velicine i oblika, uredne sirine parenhima. Obostrano pojedine casice lako prosirene, lijevo, ehocentralni kompleks pojacanih odjeka.

Nalaz urina:
Izgled: malo mutan
Boja: zuta
pH:kisela
Bjelancevine:sl. opal
Glukoza: neg
Ketonska tijela: neg
Bilirubin: neg
Urobilinogen: norm.
Epitelne stanice: nesto
Leukociti: 3 - 4
Bakterije: dosta
Eritrociti: 2 - 3 st
Sluz: dosta

Preporuka da se uradi nalaz urinokulture.

Molim Vas da mi kazete o cemu se radi i sta dalje poduzeti.

Hvala!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
dijagnostika bubrežnih bolesti ovisi o kliničkom očitovanju (simptomima i znakovima bolesti). Zbog toga je prvi korak u dijagnosticiranju razgovor s bolesnikom i pregled bolesnika. Obiteljski liječnik treba Vas uputiti (ako prosudi da za to postoji indikavija) internisti-nefrologi ili urologu, a oni će usmjeriti pretrage.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes