Nefrologija

čekati ili ne

domagoj

još jednom vas molim da mi kažete da li je potrebno uz ove vrijednosti poći na dijalizu AKO JE KREATININ 400 A KLIRENS 10, UREA 20 DOK JE SVE OSTALO U GRANICAMA NORMALE. ISTO TAKO VAS MOLIM ZA VAŠE MIŠLJENJE KOJOJ DIJALIZI DATI PREDNOST AKO OSOBA IMA 60 GODINA I MENTALNO JE VRLO SVJEŽA. HVALA ZA JEDAN I DRUGI ODGOVOR.

prof. dr. Petar Kes

Poštovani,
najbolji odgovor na Vaše pitanje može Vam dati internista-nefrolog koji ima na uvid sve Vaše nalaze, kao i u klinički status (koji podrazumijeva pregled bolesnika).
U načelu se mentalno svježa i fizički očuvana osoba, koja ne želi biti ovisna o učestalim dolascima u bolnicu ili dom zdravlja radi hemodijalize, može odlučiti za kontinuiranu ambulatornu peritonejsku dijalizu (ako nema neke druge kontraindikacije).
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes