Nefrologija

Crveni osip u sirem predjelu genitalija

JULIJA

Od nedavno sam na dijalizi i na sirem podrucju genitalija i bedara mi se pojavljuje tamnocrveni osip. Povremeno se povlaci, ali se i vraca. Ima li to kakve veze s dijalizom i jesu li i drugi pacijenti na dijalizi zapazili slicne pojave

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, ne vjerujem da je opisana promjena u vezi s dijalizom. Možda se radi o gljivičnoj infekciji. Potrebno je da Vas pregleda dermatolog. S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes