Nefrologija

infekcije i rezidualni urin

ivana

Imam ceste infekcije mjehura i bubrega. Vec mi je ostecena funkcija samih bubrega a svaka 2 mjeseca pijem antibiotike. Ponavljaju se tri vrste bakterija. Radila sam pretragu rezidualni urin i nalaz je 38ml. Inace su mi nalazi kreatinin 139, kalij 5,6, klirens 0.86.
Mozete li mi pojasniti nalaze i sto znaci i kako se lijeci rezidualni urin? Da li to ima veze s cestim infekcijama?

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, laboratorijski nalazi koje ste predočili ukazuju na oštećenu funkciju bubrega: pvišene vrijednosti kreatinina i kalija i smanjena glomerulska ultrafiltracija. Preporučam da se javite internisti-nefrologu radi ponavljanja nalaza i preciznije dijagnostičke obrade. S poštovanjem, prof.dr.Petar Kes