Nefrologija

klebsiela sp.

ivana

zanimaju me sve informacije o prisustvu klebsiele u urinu. konc.10na6/ml. posljedice, terapija. Izolirana je nekon konstantnih uzastopnih poziivnih nalaza urinokultura, u kojima su izolirane Echerihi coli, Enterococus fecalis. Imam i bubrežni kamenac cca 15 mm, u donjoj grupi kaliksa,dvostruki pijelon,blažu redukciju tubularne mase, spušten bubreg cca 10-12cm, i rotira. Bolovi konstantni,tupi.

Hvala

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
mješane bakterijske infekcije, rezistencija bakterija na antibiotike i ponavljajuće upale značajka su urođemih poremećaja u razvoju bubrega (dvostruki pijelon) i bubrežnih kamenaca. Kamenac u inficiranoj okolini podržava infekciju, a infekcija podržava rast kamenca; oboje su češći kada postoji poremećaj u protoku - odtoku mokraće. Obratite se urologu da Vas riješi kamenca - u tom slučaju biti će lakše zaliječiti upalu. Ako se bolest zanemari postepeno će se stanje pogoršati, a nastati će i oštećenje bubrežne funkcije.
S poštovanjem, prof. dr sc Petar Kes