Nefrologija

fokalni glomerulonefritis iga

saša

Ustanovljen mi je fokalni glomerulonefritis Iga.Pijem Tritace 10 mg već
mjesec dana .
Biopsija bubrega: nađe se 20 glomerula svi su povećani sa nešto proširenim mezangijem u kojem se vidi lagano umnažanje stanica.kapilare GBm su uredne,
u dva glomerula se vide segmenti skleroze sa nešto depozita a iznad tih
segmenta se vidi odljepljivanje citoplazme podocita.Nema polumjeseca,na krvnim žilama nema promjena.Nema arterijske hipertonije kliners kretinin je normalan proteinurija 1,4 g
molim vas za iskren odgovor koliko je ova bolest opasna. unaprijed vam se zahvaljujem

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
IgA nefropatija - glomerulonefritis - je bolest koju treba shvatiti ozbiljno, a to znači biti pod nadzorom interniste ili pedijatra-nefrologa (ovisno o uzrastu), vršiti redovne kontrole laboratorijskih i prema potrebi ostalih nalaza (prema preporuci liječnika), te redovno uzimati preporučene lijekove (kojima je svrha da smanje proteinuriju, reguliraju sistemsku i intraglomerulsku hipertenziju, normaliziraju dislipidemiju ako postoji odnosno da uspore napredovanje bolesti i oštećenje bubrežne funkcije). Pobližu informaciju o Vašoj bolesti zatražite od liječnika koji Vas liječi - on ima najbolji uvid u stanje Vaše bolesti.
S poštovanjem,
prof.dr.sc. Petar Kes

marinko

imam 20 g i ustanovljen mi je glomerulonefritis iga dali postoji mogućnost zatajenja rada bubrega,svi nalazi krvi su normalni jedino imam eritrocite u mokrači i protenuriju 1,9 g

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
postoji realna mogućnost - Potrebno je liječenje čiji je cilj da uspori napredovanje kronične progresivne bolesti bubrega - liječenjem treba rukovoditi internista-nefrolog. Do pogoršanja nalaza u krvi (misli se na koncentraciju kreatinina, ureje, kalija, fosfata, nastanak anemije...), doći će tek nakon što bolest napreduje iz prvoga (oštećenje funkcionalne rezerve) u drugi stadij kroničnog oštećenja bubrega (glomerulska filtracija >50% od normalne).
S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes