Nefrologija

Leukociti

kisha

Postovani,
sasvim slucajno sam dobila uputu za analizu urina (laboratorijski pregled) u Francuskoj gdje i zivim, na nalazu stoji da imam 220 000 leukocita /ml,
a desno kao orjentir stoji da je normalno da se ima <10 000/ml.

Na nalazu stoji josh da je urin mutan na izgled, medjutim ostalo je sve u redu (odsustvo mikroba, odsustvo kristala i nekih cilindara), zatim nesto sto se oznachava kao hematies - to je takodje u redu.

Mene nista ne boli, ne peche - a kod svog ljekara sam naruchena tek za dvije sedmice, pa bih bila veoma zahvalna kad bih odgovor mogla prije dobiti, jer sam zabrinuta. Ovo me bas iznenadilo.

Da li bi ovo moglo da bude neka indikacija za reumu (za koju sumnjam da posjedujem)?

(od terapije koju uzimam redovno je Zoloft - da li bi on mogao da kao nus-pojavu ima povecan broj leukocita u urinu?)

Pozdrav i zahvaljujem unaprijed.

Prof. dr. sc. Petar Kes, dr. med.

Poštovana, možda se radi mo infekciji donjih mokraćnih puteva - što treba provjeriti dodatnim pretragama/analizama - ali bi trebalo obaviti i pregled u ginekologa. S poštovanjem, prof.dr.P.Kes