Nefrologija

leukociturija?

sirob

Poštovani, napravio sam nekoliko pretraga i od "neurednih" nalaza je slijedeće: FE-36, Kreatinin 131, 3-5 leukocita u urinu, leukocitna esteraza+++,UZV.mogući pijesak u desnom bubregu-oblik i veličina uredni-nema žarišnih lezija, kolesterol-5,09, LDL-3,4, napominjem da pijem Lescol 40mg već 10 mjeseci, i Concorcor 2,5mg zbog skoka tlaka( holter 2x u danu 170/70 i 150/100). Sve ostalo je u redu:ALT,AST,AP,SE, S,U -AMILAZA, PSA, URINOKULTURA I EJAKULAT KULTURA AEROBNA, (leukociturija), GUK, UIBC,TIBC, UZV prostate-normalan,
Nalazi iz 10. 2006: Kretinin 125, leukociti u urinu-mnogo, askorbinska kiselina+,
Nalazi iz 05.2006. Kretinin 131, leukocitna esteraza+, Ca oksalat u urinu, 3'5 leukocita.
Nefrolog me poslao na dodatne obrade urina i krvi: Proteini i kreatinin klirens u 24h urinu, CRP,CK, pretraga na BK, i kod urologa. Što mi je dalje činiti i o čemu se radi?

Pozdrav,

B.

Prof. dr. sc. Petar Kes, dr. med.

Poštovani, na temelju prikazanih nalaza ne smijem donositi nedvojbene zaključke - čini se da imate ponavljajuće i/ili kronične infekcije mokraćnih puteva. Svakako nastavite s pretragama dok se ne utvrdi o čemu se zapravo radi. S poštovanjem, prof.dr.P.Kes