Nefrologija

Lipom

Vlasta

Poštovani,
na sistematskom pregledu UZVom u 2. mjesecu postavljena je sljedeća dijagnoza: u središnjem dijelu lijevog bubrega minimalna intraparenhimatozna hiperehogena lezija promjera oko 5 mm kao znak manjeg lipoma.
Ostalo je sve normalno. Napravljena je mikrobiološka pretraga urina i nalaz je sterilan. Doktor je rekao da nije potrebno dalje vršiti pretrage već napraviti UZV kontrolu za 6 mjeseci da se vidi da li lipom raste. Interesira me kakva je to pojava i da li su moguće kakve komplikacije i je li dovoljno samo pratiti stanje ili je potrebno intervenirati ranije. Nemam nikakvih bolova.
Prethodni UZV bubrega sam obavila prije 2 godine i nalaz je bio potpuno uredan. U međuvremenu sam rodila (prije cca 1 godine).
Unaprijed hvala.

prof. dr. Petar Kes

Upit: lipom
Ponovite pregled ultrazvukom u drugog liječnika - po mogućnosti specijaliziranog za bolesti bubrega. Možda će biti potrebno napraviti dodatne pretrage.
S poštovanjem,
Prof.dr. Petar Kes