Nefrologija

Mirovanje pri upali bubrega

Denis

Poštovani,
imao sam 3 ponovljene upale bubrega u zadnjih par mjeseci. Interesira me ponašanje u postupku oporavka. Da li je potrebno mirovanje (ležanje) i koliko vremena? Liječnik primarne zdravstvene zaštite mi je odobrio tjedan dana bolovanja. Da li je to dovoljno mirovanja?
Unaprijed hvala.

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovani,
neobično je kada muškarac ima u nekoliko mjeseci tri puta upalu bubrega (akutni recidivirajući pijelonefritis) - da li je utvrđen uzročnik, da li je provedena cijalna antibiotska terapija u primjerenom razdoblju, da li postoje promjene u mokraćnom sustavu - anomenlije razvija bubrega, kamenci, kakav je imuni sustav, imate li šećernu bolest - neka su od pitanja koja traže odgovore. Možda bi bilo najbolje da Vas liječnik opće medicine pošalje na pregeld internisti-nefrologu.
S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes