Nefrologija

Pitanje!!!!

Sanela

Molim za pomoc,moja majka ima problema s mokracom bol pri mokrenju i krv u mokraci,popila je jednu dozu antibiotika a ukljucena je jos jedna,sad je bol prestao al jos ima tragova krvi u mokraci,zanima me koliko je bri upali normalno da bude krv i koliko ce trajati krvava mokraca,i da li to ima veze s bubrezima,unaprijed hvala!!!!!!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, nalaz krvi u mokraći može biti u svezi s upalom, no ima i drugih mogućih uzročnika. Potrebno je utvrditi da li se upala mokraćnih puteva smirila nakon dvije doze antibiotika. Ako to ne može napraviti obiteljski liječnik neka Vašu majku pošalje internisti-nefrologu.
S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes