Nefrologija

NALAZI KRVNE PRETRAGE

Anna

Ginekolog me je posalo na rutinsku krvnu pretragu zbog promjene kontracepcijskih tableta, no nije mi ih mogao propisati jer mi krvna slika nije u redu.

Dakle, pretraga je pokazala da je S- y GT 63 H, a koliko vidim referentna vrijednost je do 35. Sad me zanima što bi to moglo značiti?
Naime,nedavno sam preboljela upalu mokraćnih kanala, vjerovatno i bubrega,jer sam osjećala snažnu bol u lijevom donjem dijelu leđa (i trbuha)! Liječnica mi je propisala Ceporex, i uz pomoć Buscola za bolove prošlo mi je...
Da li možda ta nepravilnost u krvnoj slici može imati veze sa tom upalom?

Unaprijed zahvalna!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, ginekolog Vas je uputio da napravite tzv. jetrene testove. Jedna od pretpostavki za mogućnost uzimanja tableta za kontracepciju je normalna funkcija jetre. Lagano povišena vrijednost gama GT (jetrenog enzima) nema veze s prethodnom upalom mokraćnih puteva.
S poštovanjem,
prof.dr.sc.Petar Kes