Nefrologija

problemi sa bubrezima

Matko

Vec 13 godina na ljevom bubregu imam cistu veličine 7 cm.U određenim periodima bi se javljali jaki bolovi u predjelu ciste,a sada su bolovi sve učestaliji i jači a šire se od bubrega prema mjehuru i leđima.Poneked osjecam nadutost i cesto podrigujem i učestalo mokrim.Koji je vaš savjet?Što uraditi?

prof. dr. Petar Kes

Cista bubrega.
Potrebno je provjeriti veličinu i položaj ciste-najbolje ultrazvukom, pogledati sediment mokraće (uključivo citološki), te napravti osnovni nefrološki laboratorij (uključivo testove bubrežne funkcije). Na temelju rezultata pretraga nefrolog ili urolog mogu predložiti rješenje. Jedno od mogučih rješenja je perkutana punkcija i sklerozacija ciste.
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes