Nefrologija

bubreg i sport

Nikolina

Poštovanje, molim Vas jedan savijet u svezi bubrega i skijanja. Naime imam 6-godišnju djevojčicu kojoj je prije 3 godine odstranjen bubreg (imala je nefroblastom). Budući da je ove godine u vrtiću organizirano skijanje i ona ima strašnu želju da ide u nedoumici sam zbog zdravlja da ju pustim ili ipak ne?
Hvala unaprijed,
Nikolina.

prof. dr. Petar Kes

bubrezi i sport
Poštovana,
ako su na dosadašnjim kontrolama fizikalni i laboratorijski nalazi bili normalni, a liječnik koji kontrolira djevojčicu ne misli suprotno, moje je mišljenje da ne bi trebalo biti protivnosti da se djetetu omogući odlazak na skijanje.
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes