Nefrologija

sport

DENI

Štovani, imam 30 god. i idem na dijalizu 4 god. Nemam nikakvih problema sa liječenjem, a pri kraju su i pripreme moje majke kao donatora. Zanima me dali je problem ako dva puta tjedno igram nogomet po dva sata( ako zanemarimo mogućnost ozljede fistule). Odnosno, dali neka banalna ozljeda, npr. udarac, utječe na trenutnu spremnost dobivanja organa?

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
u načelu rekreativno bavljenje sportom nije prepreka pripremi za transplantaciju bubrega.
S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes