Nefrologija

pojašnjenje nalaza

sendi

Rođena 1971. Imam problema sa vratnom kralježnicom. Zbog problema dispneje i lupanja srca, kardiolog je tražio detaljnije pretrage koje sam dole navela:

RTG Pluća:
Snimka pluća pokazuje s profilom urednu prozračnost s nešto pojačanim crtežom i krupnijim hilusima što je izraženije na profilnoj snimci.Ošiti i sinusi uredni. Srce urednog položaja i konfiguracije. Fiz. lordoza izravanta.

ULTRAZVUK SRCA I ERGOMETRIJA UREDAN NALAZ

Od djetinjstva imam povećane eritrocite u urinu (20-30), DO PRIJE 10 GODINA ultrazvučnim pretragama nije dijagnosticirana nikakva patologija, trudnoća prošla bez problema.

Danas sam dobila ovaj nalaz:
URIN citološka obrada x3
U sadržaju sedimenta urina nalaze se stanice urotela upalno i degenerativno promjenjene, eritrociti, neutrofilni granulociti i bakterije.

Molim da mi pojasnite nalaz i koje bi pretrage trebalo obaviti i koliko hitno jer se kod nas na svaki specijalistički pregled čeka prosječno 2-3 mjeseca pa ako je potrebno da se obratim privatnoj praksi.
Unaprijed zahvaljujem.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, za početak napravite analizu urina i urinokulturu - možda je u pitanju infekcija mokraćnog mjehura. S poštovanjem, prof.dr.Petar Kes