Nefrologija

trudnoća

jaca

Poštovani,
Imam 32 godine i dijagnozu "glomerulonephritis membranopriloferativa" od moje pete godine. Majka sam osmogodišnje devojćice. Dobro se osećam i ako je proteinurija u proseku oko 400 mg/du, kreatinin klirens 44,8 ml/min, proteini 2 a nalazi uree, kreatinina su u granicama normale. Pritisak mi nije nikada bio povišen osim u sedmom mesecu trudnoće. Interesuje me Vaše mišljenje o još jednoj trudnoći.

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana,
na temelju iznesenih podataka mogu s velikom vjerojatnosti pretpostaviti da bi se radilo o trudnoći visokog rizika (po majku i dijete). Prije planiranja trudnoće trebate se posavjetovati sa svojim liječnikom internistom-nefrologom (koji najviše zna o vašoj bolesti, njezinom tijeku, liječenju, eventualnim pridruženim bolestima...itd), kao i s gineklogom (koji se bavi patologijom trudnoće, a trebao bi Vas pratiti u slučaju da zatrudnite). S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes