Nefrologija

uloga kalija !

domagoj

cijenjeni, iako imam već 3 godine dijagnosticirano zatajenje bubrega, ipak do sada funkcioniram s kreatininom od 500 do 600, klirensom oko 5 do 7 i ureom od 15 do 20 (vrijednosti nisu jednake i često me ugodno ili neugodno iznanade svakih tridesetak dana) ali obraćam vam se zbog vrijenosti kalija koji je stalno niži od normale 3.43 , natrij normalan, a fosfor malo povišen i kalcij tako smanjen ali ne stalno, ističem da sam nisko tlakaš , da li moje funkcioniranje je vezano za kalij to mi liječnik ne zna reći, molim vaše mišljenje, puno vam hvala

prof.dr.sc. Petar Kes

Štovani, niže vrijednosti kalija mogu biti posljedica liječenja višim dozama diuretika (fursemid) - ako ste citirali točne vrijednosti kreatinina i klirenska kreatinina, kandidat ste za dijalizu. Sa štovanjem, prof.dr.P.Kes