Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba od 6 mj. i prehlada

Esencijalna

Pozdrav. Pitanje je klasicno. Prvo dijete mi je. Uglavnom ima 6 mj i prije par dana sam se razbolila ja pa on. Simptomi isti. Prvi dan je nocu imao 38.4. dala mu Lupocet dozu, temp pala. Dobre je volje, jede al mu je slinica u nosu. Cas se skori, cas curi. Strah me da ne prede u bronhitis ili upalu grla, jer ako se pratimo u simptomima, mene pocelo grlo boljeti. Ispirem mi nos fizioloskom. Tu i tamo inhaliram Bisolvonom i ne znam sto bi jos mogla napravit a da ne zavrsi na antibioticima.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zrak u kući treba vlažiti i temperatura neka bude 21 C, redovito čistite nos, umjesto fiziološkom otopinom možete koristiti hipertoničnu otopinu morske vode (2,3%)