Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Neutrofili

macica29

Postovani,
imam pitanje u vezi broja neutrofila. Sin od 3.5 mjeseca je prvo dobio e.coli pa je za par dana hospitaliziran uz visoku temperaturu i u stolici mu je izoliran rota virus i na kraju jos klostridija. Pio je cefixim, a sad medazol od 50mg.
Imam krvne nalaze pa Vas molim da mi kazete koliki je sad broj neutrofila.
8.12. prvo vađenje krvi Lkc 5.3, NEUT% 40.9
17.12. vađenje krvi na dan otpusta iz bolnice Lkc 7.5, NEUT% 11.3
Sto znaci kratica NEUaps?
Nasla sam neku formulu po kojoj se racuna apsolutni broj neutrofila, al me buni to jer mi je doktorica pri otpustu rekla da su oko 600, a po mojem izracunu preko 800.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

To je apsolutni broj neutrofilnih granulocita i Vi ste dobro izračunali. Potrebna je kontrola krvne slike, za očekivati je da će se taj broj značajnije povisiti. Ako ostane snižen javite se imunologu.

macica29

Hvala Vam na odgovoru! I mislila sam si, valjda su se zabunili.
Jos da Vas pitam, sin sad ima zastopani nosic. 12 dana smo bili u bolnici u maloj sobici, jako griju i suhi je zrak. U bolnici sam dobila fiziolosku pa sam mu kapala, a doma sam mu kupila aqua maris baby sprej. Cisti se polako, al svakak je zastopano sve. Stavljamo vlazne krpe na radijator za zrak.
Sto bi bilo najbolje napraviti da mu se sto prije nosic ocisti? Strah me da se ne zakomplicira.
Imam i inhalator kod kuce, ali bojim se na svoju ruki bilo sto raditi.

macica29

Postovani,
jos jedno pitanje. Dakle, sin je imao e.coli pa rota virus i na kraju klostridiju. 16 dana nije jeo kako treba. Dosli smo s bolnice i 4 dana za redom je jeo 120ml bez pauze, 7 obroka u 24h. E onda je pocelo da se za vrijeme obroka place, ne svakog, kao da ga nesto boli u trbuhu. Molim vas za misljenje.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na navedeno preporučam toaletu nosa 2,3% otopinom morske soli (hipertonična otopina), istu otopinu možete stavljati u inhalator, temperatura zraka u kući neka bude 21 stupanj, vlažite zrak, što više vremena provodite vani. Grčevi mogu biti posljedica crijevne infekcije pa preporučam probiotske gljivice Sacharomices Boulardii kroz mjesec dana a možete par tjedana davati i simetikon kapi (Espumisan, SAB simplex) u preporučenoj dozi.

macica29

Hvala Vam na odgovoru. Tek sam sad vidjela, a otvorila sam novu temu. Ujutro mu dajem waya kapi s D3 vitaminom.
Smijem li mu jos dati i sab simplex uz to?
A za boulardi cu se raspitati.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete.
LP