Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Decja glista

Prespana

Moja mala 7 god I'ma enterobius dali su joj albendazol 200mg.Molim vas kako treba dozirati lek I koliko Dana.Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Doza je 400 mg u jednom danu, preporučeno ponoviti nakon 7 dana.

Prespana

Pili smo albendazol kako treba Ali nakon 21 Dan od prove doze ispitali smo I opet ima enterobius.Mikrobiolog kaze jos jedna kura od Tri Dana uzastopno i vise ne bez ogleda Dali ih ima.Sta da radim?Kod Nas Sam uspela da nadjem Vermox i ona kaze ujutro I uvece po1 tableta 3 Dana.Molim vas za savet. P.s Sproveli smo terapiju na celu porodicu I higeno rezim.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ponovite kuru Vermox 2 tjedna nakon prve. Pokušajte pojačati mjere higijene i spriječiti stavljanje nečistih ruku i predmeta u usta.

Prespana

Postovan nije to stetno zato sto je pila 2 puta albendazol I jedan put vermox ?.To Sam htela pitati Dali da pijemo jos jedan put vermox zato sto ovde su nam rekli da ovi lekovi su hepatotoksicni

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ukoliko se pridržavate propisanih doza nema opasnosti od oštećenja jetre.

ekamariko

Postovani,
Mom sinu (2,5 godina) u stolici su nadjena jajasca Ascaris Lumbricoides polovinom decembra. Popio je turu soltrika (2×5ml/3dana) i nakon toga jajasca su ponovo nadjena u stolici. Popio je jos jednu turu soltrika nakon 15 dana. Opet smo kontrolisali stolicu i nalaz jajasaca je opet pozitivan. Molim vas za misljenje i savjet.
Hvala.
Lijep pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete pokušati dati drugi lijek - albendazol, no za to se morate dogovoriti s pedijatrom ili infektologom.