Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povisen hemoglobin

Esencijalna

Postovani, vadili smo krv popodne jer bi se ujutro trebali cijepiti Moparu.
Jedine povisene vrijednosti su hemoglobin 5.08, hemoglobin 139 i mchc 355. Crp 0.3

Radi se o djecaku od uskoro 2 godine. Da li je ovo zapreka cijepljenju i da li se ovim vrijednostima treba obratiti sa vise paznje?

Puno hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi ne ukazuju na bolest, nema prepreka za cijepljenje, nije potrebna kontrola nalaza.